Lezing Moskou aan de Middellandse zee hoe zit dat. 3e lezing

 

Woensdag 16 januari was de eerste lezing in het nieuwe jaar. We hadden weer een flink aantal liefhebbers maar liefst 28 personen.  De 3e kunstlezing werd zoals gewoonlijk verzorgd door Ger Jacobs die dit al vele jaren met passie voor ons doet.

In een powerpoint presentatie werd belicht hoe Russische  kooplui Franse kunst naar Moskou en St.Petersburg haalden. Veel schilderijen zijn nu nog te bezichtigen in het Hermitagemuseum in St.Petersburg. Diverse schilderijen en andere werken van Matisse, Guagiun, Rodin, Maillol etc heeft Ger in zijn presentatie verwerkt. Omgeven met zijn karakteristieke verhaal hieromheen wordt gedurende de presentatie wel duidelijk hoe het er toen aan toe ging. Van elk schilderij of beeldhouwwerk kan wel een verhaal worden verteld.

Volgende keer op 13 februari komt Lucas Gassel aan bod en dat is kunst vrij dichtbij in Helmond.