Gezellige fietsmidweek van 2 t/m 5 sept
We verzamelen om 9.30 uur bij de Waterpoort. Voor ‘de aftrap’. Voor sommigen is dit de eerste kennismaking, anderen kennen elkaar nog van de kleuterschool. Na de koffie verdelen we ons in groepjes van 5 à 6 personen en fietsen volgens de knooppunten richting Westelbeers waar we rond 14 uur aankomen bij Eigentijdserf.
Het weer is prima en we genieten nog een tijdje op het terras. De kamers worden verdeeld en om zes uur schuiven we aan voor het diner. De stemming zit er goed in en na het opnieuw indelen van de groepen voor de volgende dag wordt er nog wat t.v. gekeken, gekaart of zomaar wat gekletst.
Dag twee fietsen we de route naar Baarle Nassau. De groepjes starten 10 minuten na elkaar en pauzeren in onderling overleg. We passeren elkaar, komen elkaar onderweg tegen, zitten soms samen ergens op een bankje of op het terras maar fietsen niet in een grote groep. De snelheid wordt aangepast aan elkaar, wat soms even wennen is, en alles verloopt in goede harmonie. Er wordt gezellig gekletst onderweg, in overleg gepauzeerd en op zijn tijd een snoepje gedeeld. Behalve een valpartij door te kort door de bocht te gaan verloopt de dag zonder kleerscheuren. Gelukkig valt de schade later mee. Verder hebben we nog een lekke band en ook deze wordt door groepsgenoten geplakt.
Zo fietsen we in steeds wisselende groepjes de route door de Kempen en Landgoed Utrecht. De omgeving is mooi en ondanks dat het dichtbij huis is, toch anders.
Na twee dagen verbazen we ons er over zo vertrouwd met elkaar te zijn.
We worden goed verzorgd. Het ontbijt en diner zijn prima, het lunchpakket voor onderweg maken we s morgens klaar. Er blijft genoeg ruimte voor een terrasje onderweg al dan niet met koffie en gebak of een pilsje.
Ondanks minder goede voorspellingen laat het weer zich van de goede kant zien, niet te warm of te koud, soms een flinke wind maar het blijft droog.
Francien organiseert een avond ‘de foute bingo’ en heeft daarmee haar handen vol om iedereen een kans te geven. Er wordt veel gelachen en we maken samen met de muziek veel geluid. We Keezen, kaarten en rummikuppen een avond en Corrie en Maria doen een avond een quiz. Gezellig en iedereen doet enthousiast mee.
Vrijdagmorgen pakken we de koffers weer in, delen de groepen in en vertrekken richting huis. Onderweg genieten we van de lunch bij de Zwaan in Son. Hierna vertrekken we richting Beek en Donk.
We kijken terug op een heel gezellige week waarin er iedere dag rond de 60 km. is gefietst en we konden genieten van een mooie omgeving. Onderweg was er de gelegenheid om een terrasje te pakken, te picknicken, een toren te beklimmen om van het uitzicht te genieten en een kapelletje te bezoeken waar menigeen een kaarsje heeft aangestoken.
We zijn het er met de hele groep over eens dat het een geslaagde week is geweest.
Namens de deelnemers van de fietsweek:
Meerdere foto’s terug te vinden op de website van onze seniorenvereniging
www.seniorenverenigingbeekendonk.nl bij de foto’s 2025, fietsmidweek Middelbeers
Joke Hofman